نرم افزار های طراحی لوگو

بهترین نرم افزارهای طراحی لوگو  وگرافیک کدام اند؟

ممکن است شما علاقه مند به طراحی لوگو یا سایر فعالیت های مرتبط با طراحی گرافیک باشید هم چنین در ذهن شما این سوال تداعی شود که نرم افزار طراحی لوگو یا پوستر، کارت ویزیت و یا طراحی اسم و جعبه یا هر کار هنری دیگر باید استفاده کنم؟ در این محتوا با استفاده از چند منبع معتبر و  هم چنین تجربیات اساتید مختلف قصد داریم بهترین و معتبر ترین منابع را به شما معرفی کنیم.

در ادامه چهار نرم افزار برتر در زمینه طراحی لوگو، پوستر، کارت ویزیت و طراحی اسم را به شما معرفی خواهیم کرد.

Illustrator – ادوبی ایلوستریتور

یکی از بهترین شرکت های نرم افزارهای گرافیکی در دنیا شرکت ادوبی است که قطعا نام آن را شنیده اید. از بهتریننرم افزار طراحی لوگو شرکت ادوبی ایلوستریتور است. از آن جایی که این نرم افزار وکتور بنیان است در زمینه طراحی لوگو و طراحی گرافیک بسیار خوب عمل می کند.به طور کلی می توان گفت این نرم افزار در زمینه طراحی لوگو، پوستر، کارت ویزیت و طراحی اسم بسیار عالی عمل می کند.

ویژگی های کاربردی نرم افزار ایلوستریتور (نرم افزار طراحی لوگو)

این نرم افزار دارای ویژگی های بسیار عالی است که باعث شده طراحان گرافیک و طراحان لوگو به این سمت گرایش پیدا کنند. از ویژگی های بارز این نرم افزار می توان به موارد زیر اشاره کرد:

ابزار رسم بردار پیشرفته

قابلیت طراحی طرح‌های Vector های بسیار پیچیده

ابزار تایپ لمسی

قابلیت رنگ آمیزی و طرح ریزی به صورت Perspective

امکان وارد کردن چندین فایل در طرح ایلوستریتور

قابلیت ایجاد طرح‌های مجعد برای صفحات وب

استخراج CSS از منابع تحت وب

و …

زمان و نحوه یادگیری این نرم افزار

با روزانه سه ساعت کار و تمرین، یادگیری مقدماتی تا پیشرفته این نرم افزار (در صورتیکه با فتوشاپ هیچ آشنایی ندارید) ۲ ماه زمان لازم است. برای یادگیری اصولی، سریع و بدون نیاز به کلاس با ما تماس بگیرید!

کورل دراو Corel draw (نرم افزار طراحی لوگو)

کورل دراو در زمینه طراحی لوگو، بروشور، کارت ویزیت، طراحی جعبه و اسم، از سایر نرم افزارهای نام برده در لیست ما جدیدتر و به روزتر است.این نرم افزار در عین سادگی از امکانات بسیار بالایی برخوردار است. از مزیت های کورل دراو، این نرم افزار در زمینه تولید طرح دارای سرعت بالایی است.

ویژگی های کاربردی نرم افزار کورل دراو (نرم افزار طراحی لوگو)

قابلیت پشتیبانی از تمامی Format های قبلی Corel به اضافه Autocad،  Painter X، MS Word 2007 ، Adobe CS3 ، Publisher 2007 ، Lasted PDF Format

اضافه شدن ابزار Table برای رسم جداول

قابلیت ذخیره‌ی Template و بازخوانی آن (Import and Export Template)

­ Power Traceh یا تبدیل عکس به خطوطی که بتوان آن را در Corel ویرایش کرد.

امکان فیت شدن عکس در جداول به اندازه ای که جدول جا دارد ( طول و عرض عکس به صورت اتوماتیک تغییر می‌کند.)

قابلیت تغییر سایز متن با سرعت بالا

توانایی کار با فایلهای برنامه Adobe illustrator

 

امکان Object Manager که امکانات زیادی به گرافیست می دهد. از این توانایی ها می توان به لایه بندی و همچنین توانایی انتخاب نمایش خطوط فرضی برای هر صفحه به صورت کاملاً مجزا حرف زد.

مدت زمان و نحوه یادگیری این نرم افزار طراحی لوگو

اگر روزی ۳ ساعت کار و تمرین کنید برای یادگیری کامل در سطوح پیشرفته این نرم افزار ۱ ماه زمان لازم دارید. برای یادگیری اصولی، سریع و بدون نیاز به کلاس با ما تماس حاصل فرمائید.

فتوشاپ Photoshop (نرم افزار طراحی لوگو)

نرم افزار فتوشاپ را همه شما قطعا می شناسید نرم افزاری که از طراحی لوگو گرفته تا طراحی پوسترها و حتی انیمیشن ها کاربرد دارد. اما نکته حائز اهیمت این است که این نرم افزار بهترین نرم افزار برای طراحی لوگو و پوستر نیست ولی برای حرفه ای شدن نیاز است. یکی از تفاوت های میان فتوشاپ سبک وکتور و برداری بودن آن است. عمدتا طراحان گرافیک از هر دو نرم افزار را به صورت مکمل در کنار یکدیگر برای خلق و ویرایش تصاویر گرافیکی استفاده می کنند. می توان گفت نرم افزارهای گرافیکی به دو دسته نرم افزارهای پیکسلی و بیت مپی و نرم افزارهای وکتوری تقسیم بندی می شوند. نرم افزار Photoshop در رده نرم افزار های پیکسلی و نرم افزار CorelDraw در رده نرم افزارهای وکتوری جای دارد. نرم افزار Photoshop برای افرادی مناسب است که قصد دارند تصاویر خود را ویرایش کنند اما نرم افزار Corel Draw بیشتر برای گرافیست ها و طراحان حرفه ای استفاده می شود.

برخی از توانایی های این نرم افزار طراحی لوگو

کیفیت بالا عکس ها

ویرایشگر حرفه ای برای تصاویر

اشتراک گذاری عکس ها

افکت های متعدد عکس ها

مرور حرفه ای عکس ها

تغییر رنگ عکس ها

مدت زمان و نحوه یادگیری این نرم افزار طراحی لوگو

با فرض روزانه ۳ ساعت کار و تمرین شما، برای یادگیری مقدماتی تا پیشرفته این نرم افزار ۳ ماه زمان لازم دارید. جهت یادگیری اصولی، سریع با ما تماس حاصل بفرمائید!  اما اگر قصد دارید به صورت مقدماتی و در خدی که کار شما را راه بیندازد حدود ۱ ماه و نیم زمان لازم دارید.

ادوبی ایندیزاین Indesign (نرم افزار طراحی لوگو)

ایندیزاین نرم افزاری است که بیشتر در صنعت استفاده می شود، این نرم افزار کار شما را در صفحه آرایی، کارت ویزیت، طراحی لوگو و جعبه بسیار راحت می کند. ایندیزاین یک برنامه‌ی کامپیوتری رایج در زمینه نشر رومیزی و ساخت شرکت ادوبی است. این نرم‌افزار در صنعت چاپ و صفحه‌آرایی بکار می‌رود و صورت کلی برای گردآوردن و کنار هم قراردادن متون و عناصر نگاره‌ای در قالب صفحات است و عمدتا بصورت مستقیم برای نگارش و ویرایش متون و نیز ایجاد و تغییر فایل‌های تصویری کارایی چندانی ندارد. می توان گفت ایندیزاین دارای قابلیت‌های بسیاری در حروف‌ نگاری و صفحه‌آرایی است برای تنظیم حروف، ایجاد سبک‌های حروف می توان از (typographic styles)  آن استفاده کرد. این نرم افزار طراحی لوگو ابزار برای تنظیم دقیق قرارگیری عناصر گرافیکی است.

کاربردهای ایندیزاین

ابزار مفیدی در جهت طراحی و صفحه آرایی حرفه ای است.

برخی از کاربرد های این نرم افزار

سازگاری با کلیه نرم افزارهای Adobe

قابلیت ذخیره خودکار هر فرایند

امکانات قدرتمند اضافه شده به محیط طراحی مانند Multi-file Place, Quick Apply, faster frame fitting, and the visual Pages panel

قابلیت اعمال و کنترل  transparency, creative effects, and gradient feathers در طراحی و صفحه بندی

قابلیت افزودن امکاناتی مانند جداول

و…

مدت زمان و نحوه یادگیری

اگر ۳ ساعت کار و تمرین داشته باشید، برای یادگیری مقدماتی تا پیشرفته این نرم افزار حدود ۲ ماه زمان لازم است. برای یادگیری با کارشناسان پیشنهاد تماس بگیرید.

نتیجه کلی در مورد نرم افزار طراحی لوگو

به صورت کلی می توان گفت همه نرم افزارها طراحی لوگو، پوستر، کارت ویزیت و طراحی اسم عالی می باشند. انتخاب بهترین نوع بستگی به هدف تان از یادگیری و زمانی که برای یادگیری دارید، دارد.

به طور کلی می توان بیش از ۱۰۰ نرم افزار طراحی لوگو، پوستر، کارت ویزیت و تایپوگرافی در دنیا وجود دارد اما ۴ نرم افزار گفته شده بهترین نرم افزارها و اصطلاحا رند بازار هستند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.