طراحی آرم و لوگو

مراحل طراحی لوگو

مراحل طراحی لوگو

مراحل طراحی لوگو یا آرم فوق‌العاده هوشمند که به نظر می‌رسد. مرحله‌به‌مرحله پیش می رود و خود را کاملاً محکم در هوشیاری شما نشان می‌دهد. مراحل طراحی لوگو ممکن است به ظاهر ساده باشد اما بهترین حالت ممکن این است که روزی از کار آژانس تبلیغاتی و واقعاً خلاقانه انجام شود.

درباره مراحل طراحی لوگو

ما می‌دانیم که درحالی‌که هر لوگوی خاطره انگیز در ابتدا با یک ایده عالی آغاز می‌شود. در حقیقت، ایده ها و مراحل طراحی لوگو استثنایی به ندرت یک فرایند بی نتیجه هستند. ممکن است یک الگوی استاندارد وجود نداشته باشد که بتواند یک لوگو عالی ایجاد کند، اما یک فرآیند بسیار پیشرفته و بسیار انعطاف پذیر میتواند به شما در ایجاد تصویر کمک کند. در اینجا ۱۲ مرحله از مراحل طراحی لوگو ذکر شده است. این ایده ها مستقیما از فرایندهای یک آژانس طراحی بسیار با تجربه و موفق در لندن گرفته شده است.

مراحل طراحی لوگو
تمام مراحل طراحی لوگو

مرحله ۱: با یک استراتژی شروع کنید

یکی از استراتژی های اولیه، طراحی مرکزی است؛ که آرم  های بزرگ ساخته شده است. اینها اغلب به عنوان همکاری بین مشتری، استراتژیست و طراح توسعه داده می‌شود.

استراتژی برندها برای طراحی آرم

استراتژی های نام تجاری طرح هایی را ارائه می دهند که بر اساس آن آرم های باور نکردنی می توانند ساخته شوند. معمولا، یک استراتژی شامل همکاری بین مشتریان، طراحان و سایر شرکای ضروری شرکت می‌شود. استراتژی ها حائز اهمیت هستند زیرا آنها جهت را ارائه می دهند. این که آیا ایده های طراحی آرم با یک صفحه ساده طراحی یک صفحه ای یا یک استراتژی برند بسیار پیچیده (و گران) شروع می‌شود، شما نیاز به یک هدف مشخص دارید. بدون یک چارچوب قوی که برای ساختن نام تجاری خود، شما مراحل طراحی لوگو خود را شروع نکنید. ممکن است در این مرحله به کسی برخورد کنید که بگوید من مطمئن نیستم چرا، اما من آن را دوست دارم.

شروع خوب

اگر قبل از شروع به بررسی چگونگی طراحی آرم، بتوانید یک گزارش استراتژی تجاری نام ببرید، این یک شروع خوب است. با هر شانس، این دیدگاه را در مورد نوع سازمان با شما درگیر می کند، رقابت، موقعیت، مأموریت و ارزش ها. اگر چنین اسنادی وجود نداشته باشد، شما باید خودتان را به انجام برخی از قوانین. با مشتری خود صحبت کنید (و ترجیحا دیدگاه بیش از یک نفر را در نظر بگیرید) در مورد اینکه چه کسی هستند، چه چیزی برایشان اهمیت دارد، چطور خودشان را ببینند و چگونه مشتریان خود را ببینند.

برند سازی

با داشتن یا بدون اسناد استراتژی نام تجاری، ضروری است که با یک ایده خلاقانه آشنا شوید. این بدان معنی است که فراتر از چند یادداشت که در اولین تماس تلفنی و یا جلسه شما به وجود آمده است. مشخص کنید که کسب و کار چگونه متفاوت است و چگونه می خواهید آن را در بازار قرار دهید. افکار خود را بنویسید و مشتری خود را برای پیوستن به طرح خود به طوری که همه می دانند که در آن هستند و چه انتظار می رود. به یاد داشته باشید، هدف این است که نتیجه طراحی لوگو یک آرم با کیفیت بالا داشته باشیم.
چگونگی طراحی لوگو

مرحله ۲: معنی خود را پیدا کنید

مراحل طراحی لوگو نیاز به بینش و شهود دارد. در حالی که بینش را می توان از طریق جمع آوری و تفسیر اطلاعات بدست آورد، شهود بیشتر به تجربه و احساس بستگی دارد.
هر آژانس تبلیغاتی به شما می گوید که ایجاد یک آرم نیاز به بینش و شهود دارد. در حالی که بینش به سادگی می تواند موضوع جمع آوری اطلاعات باشد. شهود چیزی است که شما بیشتر از ایده های مراحل طراحی لوگوشما ایجاد می کنید. با نگاهی به بهترین برند های جهان شروع کنید. شما باید بتوانید معنی را از آرم خود بکشید. چیزی که پیام یا ایده مارک آن را بیان می کند یا شخصیت خود را نشان می‌دهد. چیزی که ما در آژانس تبلیغاتی خود انجام می هیم.

هنر طراحی آرم

لوگوی بیش از یک اثر است، چیزی است که آنچه کسب و کار به آن اعتقاد دارد را بیان می کند و اگر شما می توانید ایده های طراحی لوگو خود را به این حس «معنی» بدهید، شما شروع به پرواز خواهید کرد. بهترین راه برای رسیدن به معنا، شروع کردن به تفکر خلاق سازماندهی است.
با استخراج مفاهیم، ایده ها و کلمات کلیدی از مختصر و خوشه بندی آنها به موضوعات اصلی شروع کنید. نقشه کلیشه ها، نمادها، آیکون ها و زبان بصری صحیح را برای هر موضوع طراحی کنید. به دنبال چتربازی ها، دامنه برای توسعه و یا پتانسیل ایجاد چیزی خاص در ایده های مراحل طراحی لوگو را به سادگی رسم نکنید. مفهوم سازی و طراحی.

مثال

به عنوان مثال، بیایید لوگوی یک شرکت تخیلی x را تصور کنیم. ما می‌دانیم که x یک کسب و کار رو به جلو است و با افراد فوق العاده هوشمند که می دانند چطور به چالش کشیدن نظرات متعارف برسند. این یک شرکت ایجاد نرم افزار لجستیکی قدرتمند است.

سومین مراحل طراحی لوگو

 انتخاب «نوع» آرم درست

اندازه در مراحل طراحی لوگو بسیار موثر است. به جای اصطلاحات از علامت های مبتنی بر تصویر استفاده کنید. هیچ قاعده سخت و سریع در مورد کدام رویکرد بهترین کار وجود ندارد. آزمایش کنید، اما مطمئن شوید که ایده ها مختصر هستند.
یک لوگو یک نام تجاری نیست. آرم کلمه کوتاه برای لوگو است. طراح گرافیک برای یک کلمه سفارشی صحبت می کند. شما می توانید ببینید که چرا اصطلاح «آرم» بسیار محبوب شد. این مرده جذاب است؛ اما آنچه که معمولا مردم در مورد آرم یک حرف می زنند، یک کلمه نیست؛ اما یک نشان، نماد، طنز، حروف اول یا هر نوع دستگاه گرافیکی مورد استفاده برای نمایندگی یک شرکت، محصول یا خدمات است.
لوگو یا علامت تجاری، پرچم در مقابل هر سازمان است. درست مانند صورت افراد، لوگوها به شکل های مختلف، اندازه ها و انواع مختلف می آیند.

پیچیدگی طراحی آرم

طراحی آرم می تواند به عنوان یک علامت ساده یا پیچیده به عنوان یک تصویر باشد. قوانین سخت و سریع وجود دارد که در آن رویکرد بهترین کار می کند. با ایده های طراحی آرم خود آزمایش کنید، اما اطمینان حاصل کنید که هر آنچه که تولید می کنید متناسب است.
بدست آوردن چگونگی طراحی یک آرم در بین مراحل طراحی لوگو بدین معنی است که تفکر شما را به یک رویکرد خاص محدود نمی‌شود.
سعی کنید با یک ایده برای تمام دسته های زیر، حتی اگر شما در مورد آنچه که مشتری شما برای شما پیش می آید، وجود دارد. همیشه فرصتی برای کشف بعضی ترکیب ها و کراساور ها بین دسته ها وجود دارد. به یاد داشته باشید مشتریان می توانند غیر قابل پیش بینی باشند، بنابراین همه موارد را آزمایش کنید.

چهارمین مرحله از مراحل طراحی لوگو
مرحله ۴: نگاهی به تصویر بزرگتر

با ساختار شرکت و معماری برند اطمینان حاصل خواهد کرد که طرح های لوگو مقاوم در برابر آینده هستند و هماهنگی با مجموعه مشتریان خدمات، محصولات و ارتباطات را تضمین می کنند.
بهترین ایده های طراحی لوگو هنگامی که شما با ساختار شرکت و معماری برند آشنا هستید می آیند. درک قوی از کسب و کار شما در حال طراحی برای آینده اثبات مفاهیم خود را و هماهنگی نمونه کارها خود را مشتری لازم است. قبل از اینکه خلاقیت خود را بر روی ایده های طراحی لوگو خود بیافزایید، فکر کنید که لوگو در عکس بزرگتر قرار دارد. با ساختار شرکتی که در حال کار با آن هستید دست به کار شوید.

چارچوب اساسی سازمان چیست؟

آیا در مراحل طراحی لوگو برندها یا خدمات و محصولات مختلف با هم همخوانی دارند؟ آیا مارک اصلی یا چند نام تجاری متفاوت وجود دارد؟ آیا پیشنهادات مختلف بخشی از یک خانواده هستند؟
معماری برند، همانطور که شناخته شده است، ممکن است به عنوان جنبه هیجان انگیز در مراحل طراحی لوگو یا آرم، شبیه به نظر نرسد، اما حل این مسئله اکنون می تواند شما را ساکت کند. اگر چه اطلاعات مربوط به ساختار کسب و کار، همراه با سیاست داخلی مرتبط باید به عنوان بخشی از کار استراتژی اولیه خود در نظر گرفته شود.
ایده های خود را از چارچوب نام تجاری را طراحی کنید. این به شما کمک می کند تا تفکر خود را روشن کنید و ایده های خود را درک کنید.

به طور کلی، معماری نام تجاری بسیاری از سازمانها به یکی از دسته های زیر بستگی دارد یا ترکیبی از آن است.

معیارهای طراخی آرم

هیچ دو معماری با نام تجاری دقیقا یکسان نیستند و هیچ ساختار بهتر از دیگری نیست. هر کدام دارای مزایا و معایب خاص خود است. با توجه به ایده های طراحی لوگو، معماری به شما در برنامه ریزی کمک می کند، اما به یاد داشته باشید که هیچ چیز در سنگ جای نمی گیرد. این می تواند مفید باشد که در طول زمان به عنوان یک چارچوب توسعه داده شود، زیرا روند و شرایط تغییر می کنند. یک سطح بی حد و حصر برای تغییر در هر سیستم وجود دارد. به یاد داشته باشید که آزمایش کنید و نگران نباشید جایگزین های مختلفی برای رسیدن به بهترین طراحی لوگو ارائه دهید.

پنجمین مراحل طراحی لوگو
مرحله ۵: روانشناسی خود

مغز ما سختگیر است تا قبل از همکاری با اشکال متمایز پردازش کند. تحقیقات نشان می‌دهد که مغز انسان اطلاعات حساسی را به روش بسیار خاصی پردازش می کند. هنگامی که به مراحل طراحی لوگو می آید، متوجه خواهید شد که شما نیاز به دانش پایه ای از رفتار انسان برای ایجاد چیزی است که تاثیر واقعی دارد. به عنوان مثال، ما تمایل به اشکال را قبل از زبان اذعان می کنیم که در هنگام ایجاد یک لوگو که نیاز به رقابت در یک بخش بسیار پر تراکم دارد، باید در نظر داشته باشید. ایده های طراحی لوگو که از نمادهای مجزا استفاده می کنند می توانند از طریق بازتاب تکرار قابل تشخیص باشند. نایک و اپل دو نمونه از شرکت هایی هستند که از نمادها برای سر زبان انداختن نام خود استفاده می کنند.

از همه حس ها، دید ما نقش مهمی در ایجاد یک تجربه خاطره انگیز از یک نام تجاری ایفا می کند. ارزش فکر کردن در مورد اینکه چگونه مغز می تواند ایده های طراحی لوگو شما را پردازش کند ارزش دارد. در اینجا هر یک از عناصر و مراحل طراحی لوگو طبق روانشناسی را ذکر می کنیم:

شکل:

اشکال اول می آیند ما برای شکل دادن به یک آیتم یا کلمه نیاز به اشکال داریم. مغز اشکال متمایز را بهتر تشخیص می‌دهد، اثر ماندگار را در حافظه می گذارد.

رنگ:

رنگ دومین ویژگی مهم در دنباله ای از شناخت ماست. رنگها موجب احساسات و درک های منحصر به فرد می شوند، اما باید با دقت مورد استفاده قرار گیرند. برخی از شرکت ها عمدتا رنگی مانند Coca Cola یا فیس بوک دارند.

نوع:

مغز ما زمان بیشتری را برای پردازش زبان می گیرد. این به این معنی است که محتوای شما در طراحی ایده های طراحی لوگو مراحل بعدی است. مهم است که در هنگام کار با علامت تجاری پیچیده، آن را در ذهن داشته باشید.

ششمین مراحل طراحی لوگو
مرحله ۶: ایده های زیادی را ایجاد کنید

بر روی ایده ها در ابتدا تمرکز کنید. مطمئن باشید که بدانید که چه زمانی باید متوقف شود. سپس کنترل کیفیت را اعمال کنید، تمرکز خود را محدود کنید و طراحی لوگو مورد نظر خود را برای نشان دادن ارائه دهید.
ایجاد ایده های طراحی لوگو یک فرایند هیجان انگیز برای شروع است، به عنوان شور و شوق خود را در قوی ترین آن و امکانات بی نهایت است. در طول این زمان، ایده های بیشتری که می توانید با آن روبرو شوید، بهتر است. مهم است که مهلت تعیین دقیق خود را تعیین کنید و اهداف مشخصی را به دست آورید.

کپی شدن ایده

اگر شما با ایده های طراحی لوگو خود را در معرض کپی شدن قرار دهید و برای الهام گرفتن تلاش کنید، سؤال های زیادی را در مراحل طراحی لوگو مطرح کنید؛ و در طرح پاسخ دهید.
تجهیزاتی که استفاده می کنید برای پرورش ایده های طراحی لوگو چه یک موس، یک قلم و چه از هر چیز دیگر می توانید به سرعت کار کنید و ایده های خود را در صفحه یا صفحه نمایش به همان سرعتی که ممکن است ترجمه کنید. به یاد داشته باشید، این ها فقط طرح های سریع هستند، آنها اخرین مراحل طراحی لوگو نیستند که قصد دارید مشتری نهایی خود را نشان دهید.
به یاد داشته باشید زمانیکه به درستی هر آنچه را که در مرحله بعد انجام دادید، بررسی کنید. از آنجا، شما می توانید لیستی از ایده های طراحی آرم داشته باشید که ممکن است بخواهید آنها را توسعه دهید و حرکت کنید.

هفتمین مراحل طراحی لوگو
مرحله ۷: رقابت را در نظر بگیرید

تجزیه و تحلیل رقابتی چیزی است که ما اغلب توصیه می کنیم؛ زیرا این امر بسیار ضروری است برای کمک به ساخت یک سبک تجاری. بیشترین زمینه برای ایده های طراحی لوگو شما در طول مرحله تحقیق و استراتژی برند انجام می‌شود.
طراحی آرم اگر کپی باشد یا آن که یکی از نزدیکترین رقبای مشتری شما استفاده می کند یا بدتر از آن یکی از مارک های شناخته شده در جهان است مناسب نیست.

به هر حال زمان زیادی را برای شکار در وبلاگهای آرم و بررسی روند در وب سایت های آژانس اتخاذ کنید، اما مطمئن شوید که هرگز چیزی را که قبلا وجود نداشته کپی کنید. از آنچه که می بینید الهام می گیرید و از آنچه که در دنیای نام تجاری شگفت انگیز است آگاه هستید؛ اما همیشه هدف ارائه ایده های طراحی لوگو است که نه تنها از رقابت متفاوت است، بلکه ساده و بی نظیر هستند.

هشتمین مراحل طراحی لوگو
گام ۸: عملی باشد

در مورد مسائل تولید بالقوه فکر کنید و به یاد داشته باشید که شامل کانال های دیجیتال مانند آیکون های رسانه های اجتماعی می‌شود.
اگر می خواهید آژانس طراحی آرم قدرتمند باشید یاد بگیرید چگونه یک آرم طراحی کنید که واقعا تأثیر داشته باشد. باید مطمئن شوید که شما از تجربه نمیترسید. علامت های تجاری امروز در محیط چند کانالی فزاینده پیچیده زندگی می کنند. در شرایط عمومی، این بدان معنی است که چگونه مراحل طراحی لوگو به عنوان یک نماد برنامه بر روی گوشی هوشمند شما یا در خوراک توییتر شما به همان اندازه اهمیت دارد که چطور به رسانه های سنتی، مانند یک اتوبوس یا پشت میز پذیرش در سرویس گیرنده به آرم شما نگاه می کند.

نهمین مراحل طراحی لوگو
مرحله ۹: فهرست کوتاه خود را قضاوت کنید

تصمیم خود را از طریق معیارها به روشنی تعریف کنید که بر طبق آن مشتری می تواند طرح های شما را نیز مورد قضاوت قرار دهد. این کار اطمینان حاصل می کند که انتخاب های درست انجام می‌شود.
راه آسان برای بهبود فرآیند تصمیم گیری شما در مورد ایده های طراحی آرم، این است که خودتان معیارهای مشخصی را که می توانید برای تعیین رتبه بندی خود انتخاب کنید، تنظیم کنید. این کمک خواهد کرد که شما بهترین طراح باشید.
مشتریان اغلب از اعتماد به نفس برای تصمیم گیری های بزرگ استفاده نمی کنند. به عنوان انسان، ما تلاش می کنیم که ما فراتر از تصمیم هایی که ما به سادگی دوست داریم و یا دوست نداریم حرکت کنیم.
به دنبال روش هایی باشید که می توانید انتخاب های مشتری، پیشنهادات توسعه و بازخورد خود را به معیارهای تعیین شده در طول خلاق خلاقیتان فیلتر کنید. همیشه با دقت در مورد آنچه که پروژه شما در تلاش برای رسیدن به آن است، تمرکز کنید و بحث های خود را در مورد آن تمرکز کنید. در صورت شک و تردید، از کارت امتیازی استفاده کنید تا به تصمیم گیری های قضایی از دیدگاه عینی دست یابید.

پیش بینی شما

شما همیشه نمی توانید دقیقا مشخص کنید که در مراحل طراحی لوگو  مشتری شما را به چه چیزی جذب می کند، اما شما قادر خواهید بود از معیارهایی که ایجاد کرده اید، استفاده کنید تا ذهن خود را دوباره به تمرکز بر روی وظیفه در دست بگیرید. به خاطر داشته باشید که مارک تجاری از یک لوگو بسیار پر اهمیت تر است. در حالی که علامت تجاری شما نمیتواند همه چیز را به تنهایی انجام دهد، با توجه به شکلهای درست، تایپوگرافی و رنگها، می تواند بخش قابل توجهی از تصویر کسب و کار باشد.

دهمین مراحل طراحی لوگو
مرحله ۱۰: دقت گوش دادن به بازخورد

به نظرات گوش دهید. اعتماد به نفس را به تخفیف ترجیح شخصی، مانند من بنفش را دوست ندارم قرار دهید. اگر یک مسئله یا نگرانی خاص بیش از یک بار مطرح شود، توجه داشته باشید.
هنگامی که شما برای اولین بار شروع به کار در ایده های طراحی آرم کرده اید، بسیار سخت است. پس شما باید سازنده به نظرات بازخورد گوش دهید. بدون اینکه خطوط خلاقانه خود را رها کنید، ممکن است مجبور شوید که ترجیحات شخصی خود را کنار بگذارید و به خط پایان برسید.

تهیه لیست

هنگامی که شما یک لیست کوتاه را ایجاد کرده اید، امیدوارم که یک ایده ای که فقط چند ایده ای از بهترین طراحی های آرم شما را در بر داشته باشد، سعی کنید نظرات مختلفی از افراد مختلف به دست بیاورید. از دوستان خود بپرسید که آنها از گزینه های طراحی لوگو چه فکر می کنند. با افراد دیگر در اطراف فضای کاری خود صحبت کنید، یا یک صنعت داخلی را دعوت کنید و نظر خود را بپرسید. آیا طراحی لوگو شما به راحتی قابل خواندن است، آیا آن مفهوم خاص را انتقال می‌دهد.

آخرین مراحل طراحی لوگو
مرحله ۱۲: ایجاد آثار هنری قوی

ایجاد آثار هنری مستقل برای هر برنامه یا شرکت و قابل چاپ آخرین مرحله است. قبل از انتشار آثار هنری نهایی برای پیاده سازی، تمام فرمت های فایل را آزمایش کنید.
هیچ چیز بهتر از دیدن شاهکار فوق العاده ای نیست که با قدرت تولید می‌شود. چند قاعده ساده و فرمت های مناسب فایل به شما در تولید ایده های طراحی لوگو عالی و مستمر کمک کند.

به یاد داشته باشید که حداقل باید تمامی فرمت های فایل گرافیکی رایج مانند CMYK، EPS، JPG و RGB را پوشش دهید. این به جلوگیری از هر گونه اشتباه کمک می کند و درخواست های ایمیل اجتناب ناپذیری را به حداقل می رساند، در حالی که به شما کمک می کند تا اطمینان حاصل کنید که مشتریان شما به دستگاه های خود منتقل نمی شوند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.